درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار جستجو محصولات عضویت پی گیری سفارشات صفحه اصلی
     
Monifano
 
   صفحه اصلی      آرشیو اخبار       هنرمند صنايع دستي خود را به عنوان قطب اقتصادي باور ندارد   
هنرمند صنايع دستي خود را به عنوان قطب اقتصادي باور ندارد
1398/04/02

يک کارشناس ميراث فرهنگي مازندران، گفت: با توجه به پتانسيل بالاي صنايع دستي مازندران براي ارزآوري، نبود برنامه جامع و خودباوري هنرمند صنايع دستي مانع از حضور اين حوزه در توسعه اقتصادي استان شده است.


علي ماهفروزي در گفت‌وگو با ايسنا، با بيان اينکه اين استان با توجه به تنوع اقليمي قاعدتاً داراي تنوع فرهنگي بسياري است، اظهار کرد: اين تنوع سبب بروز نيازهاي متعدد در طول تاريخ شده که در غالب صنايع دستي جلوه گر شده است.


وي با اشاره به وجود حدود ? هزار هنرمند صنايع دستي در مازندران، تصريح کرد: با همه ظرفيت‌هايي که مازندران در حوزه صنايع دستي دارد اما برنامه جامعي براي معرفي و بازاريابي اين محصولات در استان ديده نمي‌شود.


اين کارشناس ميراث فرهنگي شناسايي ظرفيت‌ها در حوزه صنايع دستي را مهم‌ترين گام در جهت توسعه اقتصادي در اين رشته دانست و گفت: گام بعدي مشخص کردن استراتژي توسعه و سپس بازارخواني است و بزرگ‌ترين چالش صنايع دستي مازندران در حال حاضر عرضه محور بودن هنرمندان اين حوزه محسوب مي‌شود.


ماهفروزي با اشاره به اينکه بازارسنجي و توجه به نياز بازار براي هنرمند صنايع دستي مازندران بي معنا است، خاطرنشان کرد: براي توسعه اقتصادي از طريق صنايع دستي ابتدا بايد نياز بازار بررسي شده و محصولات بر اساس ميزان استقبال توليد شود.


وي در ادامه با بيان اينکه بازارخواني و بازاريابي مي‌تواند براي توليدات صنايع دستي بسيار حياتي باشد، افزود: اگر بتوانيم پس از گذر اين مراحل تبليغات درستي از محصولاتمان به مشتريان هدف ارائه کنيم مي‌توان بازارهاي جهاني را نيز در دست بگيريم که پس از اين مرحله بازارداري نيز اهميت پيدا مي‌کند.


اين کارشناس ميراث فرهنگي با بيان اينکه مسئولان موظف هستند تا در بازاريابي و بازارداري به هنرمندان صنايع دستي کمک‌هاي لازم را ارائه دهد، تصريح کرد: مهم‌ترين ضعف هنرمندان صنايع دستي مازندران نبود خودباوري است، اين قشر باور ندارند که کالاهاي توليدي آنها مي‌تواند به عنوان قطب اقتصادي حتي در سطوح بين الملليمطرح شود.


ماهفروزي با اشاره به اينکه تا اين خودباوري شکل نگيرد نمي‌توان در حوزه صادرات و ارزآوري در اين رشته وارد شد، گفت: نمايشگاه بين المللي ظرفيت‌هاي کشورهاي حاشيه خزر که امروز در مازندران افتتاح مي‌شود مي‌تواند فرصتي بزرگ براي هنرمندان صنايع دستي باشد تا توانايي‌هاي دستان خود را در منصه ظهور بروز قرار دهند.


وي ادامه داد: بافت‌هاي داري، گليمچه، چادرشب، سفال و طراميک، لاک تراشي مازندران ظرفيت‌هاي بزرگي براي صادرات است که بايد به جهان معرفي شود و تلفيق صنايع دستي با استارتاپ ها مي‌تواند بازار مناسبي را براي اين محصولات پيدا کند.


وي با بيان اينکه ممنوعيت واردات کالا سبب رونق توليد به ويژه در حوزه صنايع دستي شده است، خاطرنشان کرد: در دنياي مدرن امروز نمي‌توان با روش‌هاي سنتي منتظر ايجاد رونق اقتصادي شد بلکه بايد با ورود به دنياي اقتصاد مدرن درهاي جديدي را گشود که يکي از آنها بهره گيري از استارتاپ ها است.

 
 
 
تازه های وب سایت اطلاعات فروشگاه
Facebook.com/Monifano.eshop
09354715389
Info@monifano.com
Monifano
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فروشگاه Monifano می باشد

طراحی شده توسط شرکت مهندسی فرا ارتباط به پویان