درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار جستجو محصولات عضویت پی گیری سفارشات صفحه اصلی
     
Monifano
 
   صفحه اصلی      آرشیو اخبار       تبريز ميزبان داوري نشان ملي مرغوبيت صنايع دستي منطقه شمال غرب کشور   
تبريز ميزبان داوري نشان ملي مرغوبيت صنايع دستي منطقه شمال غرب کشور
1398/04/04
معاون صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي گفت: داوري نشان ملي مرغوبيت آثار صنايع دستي کشور منطقه شمال غرب کشور بهمن ماه سال­جاري در تبريز برگزار مي شود.به گزارش روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، فرشاد به آفرين با بيان اينکه در داوري نشان ملي مرغوبيت منطقه شمال غرب کشور اغلب رشته هنرهاي سنتي، بومي و صنايع دستي رايج کشور و منطقه شمال غرب به رقابت مي پردازند افزود: تا به امروز بيش از 300 اثر از سه استان آذربايجان شرقي و اذربايجان غربي و اردبيل براي داوري در اين رقابت معرفي شده اند.

وي در تشريح سهم آثار صنايع دستي از استانهاي شرکت کننده در منطقه شمال غرب افزود:  آذربايجان شرقي با بيش از 170 اثر، آذربايجان غربي با 60 اثر و استان اردبيل با 70 اثر در اين رقابت حضور خواهند داشت.

 وي تصريح کرد: آثار هنرمندان طبق فراخوان براي داوري در مرحله اول بر اساس چهار چوب و قوانين مشخص معاونت صنايع دستي کشور ارزيابي شده  و در صورت حايز شرايط بودن براي داوري نهايي انتخاب مي شوند.

فرشاد به آفرين دريافت نشان ملي و برتري صنايع دستي را پيش زمينه داوري آثار براي معرفي به يونسکو و دريافت مهر اصالت دانست .

وي تاکيد کرد: توجه به طراحي مطابق باهويت و فرهنگ ايراني، ارتقا کيفيت، و کاربردي بودن آثار توليدي در زندگي  و حتي مد نظر قراردادن بسته بندي مناسب از اهداف اين رقابت ملي براي جهت دهي صنايع دستي کشور به سمت صنايع دستي کيفي بوده است.

وي خاطرنشان کرد: در آخرين دوره برگزاري اين رقابت در سال 1392 هنرمندان صنايع دستي آذربايجان شرقي توانستند 28 نشان ملي را از آن خود کنند.

معاون صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي آذربايجان شرقي با بيان اينکه در تابستان امسال 4 کارگاه آموزشي و توجيهي براي هنرمندان صنايع دستي آذربايجان شرقي با هدف آشنايي با اهميت و ترغيب آنها براي مشارکت در داوري نشان ملي مرغوبيت صنايع دستي کشور برگزار شده است، ابراز اميدواري کرد تا با توجه به پتانسيل بالاي استان و به لحاظ کيفيت آثار ارايه شده در سال جاري سهم آذربايجان شرقي از دريافت نشان ملي مرغوبيت صنايع دستي افزايش يابد.

 وي در ادامه از فعاليت 8000 هنرمند صنايع دستي در آذربايجان شرقي خبر داد و گفت: با وجود تنوع بالاي رشته هاي فعال صنايع دستي در آذربايجان شرقي رشته هاي ورني، صنايع نقره، چاپ باتيک و سراميک بيشترين سهم را در ميان دارند.

فرشاد به آفرين در تشريح نتايج و خروجي دريافت نشان ملي براي يک اثر صنايع دستي در سطح ملي گفت: نشان ملي نوعي استاندارد سازي براي صنايع دستي به شمار مي رود و هنرمندان داراي  نشان ملي مرغوبيت و برتري در دريافت تمامي تسهيلات و شرکت در نمايشگاه هاي صنايع دستي اولويت خواهند داشت. 
 
 
تازه های وب سایت اطلاعات فروشگاه
Facebook.com/Monifano.eshop
09354715389
Info@monifano.com
Monifano
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فروشگاه Monifano می باشد

طراحی شده توسط شرکت مهندسی فرا ارتباط به پویان