درباره ما تماس با ما آرشیو اخبار جستجو محصولات عضویت پی گیری سفارشات صفحه اصلی
     
Monifano
 
   صفحه اصلی      آرشیو اخبار       سايت‌موزه فضاي باز در محوطه تاريخي ريوي ايجاد مي‌شود   
سايت‌موزه فضاي باز در محوطه تاريخي ريوي ايجاد مي‌شود
1398/04/15
سرپرست هيئت باستان‌شناسي در منطقه ريوي از انعقاد قرارداد تهيه طرح سايت‌موزه فضاي باز در محوطه تاريخي ريوي شهرستان مانه و سملقان خبر داد.?³?§U???â??U?U??²U? U??¶?§U? ?¨?§?² ?¯?± U??­U??·U? ???§?±U??®U? ?±U?U?U? ?§U??¬?§?¯ U?U?â???´U??¯


به گزارش ميراث آريا به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان شمالي، محمدجواد جعفري با اشاره به انجام شش مرحله کاوش‌هاي باستان‌شناسي و آشکار شدن بناهاي تاريخي متعدد در بخش هاي مختلف محوطه تاريخي ريوي، گفت: «با توجه به قرار گرفتن محوطه تاريخي ريوي در نزديکي جاده گرگان به مشهد، شرايط و بستر براي ايجاد يک سايت موزه فضاي باز گردشگري در اين نقطه و در نزديکي شهر آشخانه فراهم شده است.»

جعفري افزود: «موافقتنامه تهيه طرح سايت موزه فضاي باز گردشگري محوطه تاريخي ريوي در همين راستا و با هدف ايجاد اشتغال، جذب گردشگر و معرفي هويت تاريخي استان، با همکاري گروهي از اساتيد معماري و مرمت استان منعقد و اجرايي شده است.»

او با بيان اينکه محوطه تاريخي ريوي در 500 متري غرب روستاي نجف و سه کيلومتري غرب شهر آشخانه در سال 1346 با شماره 720 در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيد، گفت: «وسعت اين محوطه بيش از 110 هکتار است.»

سرپرست هيئت باستان شناسي در منطقه ريوي تصريح کرد: «اين منطقه بقاياي استقراري دوران هاي مختلفي از 3500 سال قبل تا اوايل دوران اسلامي را در خود جاي داده و مهمترين آثار تاريخي اين محوطه مربوط به بقاياي معماري ساختمان‌هاي عظيم خشتي از دوران هخامنشي، اشکاني و ساساني است.»

جعفري اظهار کرد: «کاوش هاي باستان شناسي در محوطه ريوي از سال 1391 آغاز شد و از سال 1394 موسسه باستان شناسي آلمان نيز در اين کاوش ها مشارکت دارند.»


 
 
 
تازه های وب سایت اطلاعات فروشگاه
Facebook.com/Monifano.eshop
09354715389
Info@monifano.com
Monifano
 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به فروشگاه Monifano می باشد

طراحی شده توسط شرکت مهندسی فرا ارتباط به پویان